PODSUMOWANIE MECZU PFL2  – WATAHA ZIELONA GÓRA VS. OLSZTYN LAKERS

Olsztyn Lakers rozpoczęli sezon od pewnego zwycięstwa w potyczce z Watahą Zielona Góra. Gospodarze, którzy w poprzedniej kolejce w emocjonującym meczu przeciwko Białym Lwom odprawili gości z porażką, w tą niedzielę musieli uznać wyższość Jeziorowców, którzy rozgromili ich 36:8.

Już na samym początku pierwszej kwarty świetnym 40 jardowym biegiem na przyłożenie popisał się polski rozgrywający grający z #13 Artur Paź. Za 2 punkty podwyższył #15 Alonso Brock. Jeszcze przed końcem pierwszej kwarty Lakers mieli szansę na zwiększenie prowadzenia, jednak zły snap cofający ich o kilkanaście jardów do tyłu znacząco to utrudnił i musieli oddać piłkę gospodarzom. Sprawy skomplikowały się jeszcze bardziej, kiedy QB Lakers starając się uniknąć sacka wyrzucił piłkę, która została przechwycona przez DB Watahy #16 Macieja Piątaka. Piątak z przechwyconą piłką wbiegł w pole punktowe, zaliczając swoje pierwsze Pick-6 w tym sezonie! Było to jednak jedyne przyłożenie zdobyte przez Watahę w tym spotkaniu. Świetnie dysponowana tego dnia linia ofensywna Olsztyn Lakers dawała swojemu QB mnóstwo czasu na dalekie podania- co Paź bardzo skrzętnie wykorzystywał. Świetna postawa linii ofensywnej pozwalała także Alonso Brockowi na robienie tego w czym jest najlepszy- czyli dominujących biegów środkiem, do których zatrzymania jest potrzebny znacznie więcej niż jeden obrońca. Alonso Brock potrafi jednak nie tylko biegać- jeszcze w drugiej kwarcie zameldował się w polu punktowym po celnym podaniu od Artura Pazia.

Drugą połowe Lakers rozpoczęli dalekim podaniem do #11 Patryka Grabowskiego, które ustawiło Lakers na 5 jardów przed endzone. Robotę dokończył niezadowny w tym spotkaniu Alonso Brock, dopisując do swojego dorobku punktowego kolejne przyłożenie biegowe. Już po paru minutach od tej akcji import Olsztyn Lakers zdobył kolejne przyłożenie łapiąc krótkie podanie i przebiegając przez trójkę obrońców w drodze do endzone. Big play zaliczył także grający z #3 Dawid Rutkowski, który po złapanym w okolicach 50 jarda podaniu uciekł wszystkim defensorom drużyny z Zielonej Góry i zameldował się w polu punktowym ustanawiając wynik na 34:6, który Artur Paź po chwili zamienił w 36:8 podwyższając za 2 punkty krótkim biegiem na szeroką stronę boiska. Ostatnie punkty w meczu zdobyli „na spółę” #21 Krzysztof Woch i #86 Tomasz Chudy pozwalając #34 Łukasza Markowskiemu w endzone i tym samym notując Safety.

1 kwarta
8:0 Artur Paź po 40 jardowym biegu. Podwyższenie za 2 punkty Alonso Brock
2 kwarta
8:6 Maciej Piątek po przechwycie. Podwyższenie nieudane
14:6 Alonso Brock po podaniu od Artura Pazia. Podwyższenie nieudane
3 kwarta
22:6 Alonso Brock po krótkim biegu środkiem. Podwyższenie za 2 punkty Dawid Rutkowski po podaniu.
28:6 Alonso Brock po krótkim podaniu. Podwyżsenie nieudane
36:6 Dawid Rutkowski po dalekim podaniu. Podwyższenie za 2 punkty Artur Paź