Podsumowanie IV kolejki PFL9

Na półmetku sezonu zasadniczego PFL9 byliśmy świadkami zaledwie jednego spotkania. Na dolnym śląsku w Bielawie doszło do pojedynku pomiędzy lokalną drużyną Owls, a Warriors Sieradz.

Spotkanie rozpoczęło się zażartą walką w pierwszej kwarcie, w której żadna z drużyn nie zdołała pokonać defensywy rywala. Dopiero po zamianie stron do głosu doszli gospodarze. Futbolówka trafiła w ręce #17 Szymona Falkowskiego, który przetransportował ją do pola punktowego przeciwnika. W odpowiedzi #88 Maciej Lipiński po celnym podaniu #12 Mateusza Chaładaja zameldował się w end zone’ie Sów. Dzięki dwupunktowemu podwyższeniu goście zdołali wyjść na jednopunktowe prowadzenie. Przed przerwą gospodarze pokazali, że nie ma na nich mocnych na ich własnym terenie. #9 Fabian Paluszek opanował piłkę posłaną przez #8 Grzegorza Wojtczaka i zmienił rezultat na tablicy na korzyść swojej drużyny. Do szatni zespoły zeszły przy wyniku 14:8. Po powrocie na murawę bielawianie zdołali ustanowić, zapewnić sobie zwycięstwo jeszcze w trzeciej kwarcie. Autorem touchdownu był ponownie #9 Fabian Paluszek. Po podniesieniu futbolówki ostateczny rezultat rewanżowego spotkania to 21:8.

Bielawa Owls — Warriors Sieradz 21:8 (0:0, 14:8, 7:0, 0:0)

I kwarta

II kwarta

7:0 – przyłożenie po akcji podaniowej #8 Grzegorza Wojtczaka do #17 Szymona Falkowskiego (udane podwyższenie za 1 punkt #9 Fabiana Paluszka)

7:8 – przyłożenie po akcji podaniowej #12 Mateusza Chaładaja do #88 Macieja Lipińskiego (udane podwyższenie za 2 punkty #34 Cezarego Draganowskiego)

14:8 – przyłożenie po akcji podaniowej #8 Grzegorza Wojtczaka do #9 Fabiana Paluszka (udane podwyższenie za 1 punkt #9 Fabiana Paluszka)