Pierwsze domowe starcie szczecińskiej Armady

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Armada Szczecin po raz pierwszy zaprezentuje się przed własną publicznością. Drużyna ze stolicy Województwa Zachodniopomorskiego na własnym obiekcie zmierzy się z Jaguars Kąty Wrocławskie. Kickoff zaplanowano na godzinę 17:00.

Szczecińska Armada bardzo dobrze zainaugurowała sezon. Wyjazd do Gdańska ułożył się bardzo korzystnie dla reprezentantów Szczecina, co w efekcie dało pierwsze ligowe punkty. Armada (póki co) jest kolejnym przykładem drużyny, która po fuzji czuje się bardzo dobrze i nie narzeka na brak “rąk do pracy”. Teraz przyszedł czas na pierwsze domowe starcie i pojedynek z Jags. W poprzednim sezonie doszło już do starcia na linii Szczecin – Kąty Wrocławskie. Drużyny te spotkały się w jednej grupie rozgrywek LFA9. Gracze z ex Cougars będą musieli podzielić się swoją wiedzą na temat najbliższego rywala i przygotować zespół pod to niezwykle ciężkie starcie.

“Kluczem zwycięstwa meczu w Gdańsku była i jest znakomita dyspozycja naszej defensywy. Ofensywnie mieliśmy kilka błędów, które wynikały z naszych personalnych błędów, mamy szeroki i profesjonalny skład który będzie motorem napędowym w tym sezonie. Jesteśmy przygotowani pod Jagsow, ale każdego rywala traktujemy z należytym szacunkiem. Nie ma u nas podziału na chłopaków z Cougars ani z Husarii, więc wszyscy jesteśmy mocno zdeterminowani na ten mecz jako Armada. Kontuzje nasz oszczędzają i to nas cieszy.” – Michał Szczurowski, Armada Szczecin.

Jaguary podczas ligowej inauguracji uległy drużynie z Wałbrzycha. Porażka na starcie rozgrywek na pewno nie jest przyjemna, lecz daje dodatkową motywację do jeszcze cięższej pracy na treningach i skupieniu przy analizie rywala. W swoim drugim meczu Jags pokonają długą drogę na północ, by zmierzyć się z drużyną, która z impetem weszła w ligowe zmagania. Wiedza i doświadczenie z poprzedniego zesonu na pewno się przyda, lecz warto pamiętać, że Armada to nie Cougars i wszystko może wyglądać zupełnie inaczej. Czy Jaguars odrobili lekcję i dobrze przygotowali się pod niezwykle trudnego rywala? Na pewno zrobią wszystko, by podróż powrotna przebiegała w dobrych nastrojach.

“W zeszłym sezonie w LFA9 udało nam się dwukrotnie wygrać że Szczecińska drużyna Coguars, jednak Armada to zupełnie inna drużyna, lepiej zorganizowana sportowo, dodatkowo posiadają amerykańskiego qb, który znacząco podnosi sportową wartość drużyny. Czeka nas ciężkie spotkanie. Sytuacja kadrowa po spotkaniu z Miners wygląda nieźle, lecz niestety z powodu kontuzji zabraknie naszego czołowego WR – Stanisława Werstlera. W zeszłym sezonie również podróżowaliśmy do Szczecina, czeka nas zarówno ciężka podróż jak i ciężki mecz. Zamierzamy się zrehabilitować za niepowodzenie w pierwszym meczu. Wierzymy, że stać nas na zagranie dobrego spotkania w Szczecinie i walkę o zwycięstwo.” – Mariusz Chwastyk, Wiceprezes zarządu Jaguars Kąty Wrocławskie.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”6902″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” img_link_target=”_blank” link=”https://halftime.pl/typer-lfa2/”][/vc_column][/vc_row]

Leave a comment