Poważny sprawdzian Panter przed pucharami

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”5738″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” link=”http://bit.ly/2VPFjIn”][vc_column_text]

Trzecia kolejka spotkań to kolejne starcie na Stadionie Olimpijskim. Tym razem wrocławskie Pantery na własnym obiekcie podejmować będą niezwykle groźną ekipę Kraków Kings. Mecz zaplanowano na sobotę, a pierwszy kickoff zobaczymy o 13:30.

“Królowie” swój sezon rozpoczęli dopiero od 2. kolejki, w której podejmowali na własnym obiekcie Armię Poznań. Pierwsze dwie kwarty zaskoczyły większość pasjonatów i kibiców. Okazało się, że to Armia narzuciła własne warunki gry, a Kings musieli zejść na przerwę z wynikiem 0:14. W drugiej połowie udało się uratować sytuację i finalnie to “Królewscy” dopisali dwa “oczka” w ligowej tabeli. W tym tygodniu takie błędy mogą kosztować dużo bardziej. Pantery perfekcyjnie weszły w sezon, a gra przed własną publicznością niewątpliwie dodaje skrzydeł. Do tego wszystkiego dochodzi fakt, iż będzie to ich ostatni sprawdzian przed starciem w europejskich pucharach. Przed Kingsami niezwykle trudne zadanie.

“Armia ma w składzie doświadczonych graczy, więc nic dziwnego że postawili mocne warunki. Czasami też bye week w pierwszej kolejce nie wychodzi na dobre – pierwsza połowa była dla nas zderzeniem z drużyną, która weszła już w tryb sezonowy z pierwszym zwycięstwem. Pokazaliśmy jednak mentalny spokój i wróciliśmy w drugiej połowie z (mogłoby się wydawać) beznadziejnej sytuacji i cieszę się, że dobrze przetrwaliśmy tę próbę charakteru. Technicznie po obu stronach piłki, również w drugiej połowie była to po prostu suma małych błędów personalnych, które jako ogół nie pozwalały wejść nam w rytm. HC Zygmunt Łodziński narzuca drużynie prostą filozofię – skupiamy się tylko na następnym przeciwniku i to Panthers są teraz dla nas najlepszą i najbardziej wymagającą drużyną w Polsce. Mamy wielki szacunek do Wrocławia za poziom który prezentują, dlatego jedziemy zostawić serce na murawie i udowodnić, że możemy rywalizować z najlepszymi drużynami w kraju. Ze strony Panter spodziewamy się pełnego profesjonalizmu i że wytoczą przeciwko nam najcięższe armaty. Mecz z Armią był wymagający fizycznie, a tydzień między meczami jest krótki. Motywacji natomiast nie brakuje, każdy z naszych zawodników chce być gotowy na mecz i sprawdzić się przeciwko wicemistrzom Polski. Nasz niezastąpiony sztab medyczny troi się byśmy mogli wystąpić w pełnej sile – przeciwko Panthers będziemy potrzebować każdego z meczowej 45.” – Michał Dybowicz, Kraków Kings.

Panthers weszli w sezon perfekcyjnie, wysoko pokonując mistrza Polski w pierwszej kolejce, a także Towers Opole w drugiej. Bilans 2-0 i duże przewagi punktowe mówią same za siebie. Jednak tym razem, do Wrocławia przyjeżdża ekipa, która jest niezwykle groźna i aspiruje, by być w ścisłym TOP w naszym kraju. Dla Panter jest to ostatni sprawdzian przed pierwszym meczem w europejskich pucharach z Calanda Broncos. Jest to czas, by wyeliminować wszystkie błędy sportowe, a także mentalne. Wrocławianie na pewno będą starali się dobrze wejść w mecz od pierwszych minut i taki stan rzeczy utrzymać przez całe spotkanie. Czy przeciwnik im na to pozwoli? Przekonamy się w sobotę. Wiemy jedno – mecz Panthers vs. Kings warto będzie obserwować.

“Kings to bardzo dobrze poukładana drużyna z silnym zapleczem szkoleniowym i zawodniczym, dzięki dobrze działającej sekcji B i juniorskiej. Przy wsparciu zawodników amerykańskich jesteśmy przygotowani, że będą dużo lepszą drużyną w tym sezonie. Po każdym meczu cały sztab trenerski analizuje wszystkie zagrania z meczu. Staramy się wychwycić błędy techniczne, wykonanie naszych schematów gry i ciągle staramy się pomagać naszym zawodnikom w szlifowaniu swoich umiejętności. Jeśli chodzi o naszą dyspozycję, to na tym etapie sezonu nie mamy problemów poza paroma małymi urazami, który nie wpływają na ogólną dyspozycję zawodników.” – Jakub Samel, Panthers Wrocław.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”5718″ img_size=”750×579″ alignment=”center” onclick=”custom_link” link=”https://halftime.pl/typerlfa/”][/vc_column][/vc_row]