Od sezonu 2021 kluby futbolu amerykańskiego w Polsce rywalizują w Polskiej Futbol Lidze. Jest to krok w kierunku unifikacji nazw z innymi światowymi rozgrywkami oraz nowa marka na sportowej mapie Polski.

Polska Futbol Liga – taką nazwę noszą rozgrywki organizowane przez Związek Futbolu Amerykańskiego w Polsce, przy współpracy z klubami. Rozgrywki składają się z czterech poziomów (odpowiednio: PFL, PFL2, PFL9, PFLJ)

Logo oraz tożsamość marki Polskiej Futbol Ligi są silnie powiązane z naszym krajem i w taki sposób nowe rozgrywki chcą być identyfikowane. Patrząc na logotyp, możemy zauważyć:

  • Herb nawiązujący do granic Polski
  • Powiewającą flagę Polski
  • Piłkę do futbolu amerykańskiego

Skrót PFL to przede wszystkim unifikacja z ligami takimi jak: GFL, AFL, CFL, NFL. Polska dołącza do szerokiego grona krajów, w których futbol amerykański zyskuje na znaczeniu i gdzie z roku na rok zainteresowanie tą dyscypliną sportu wzrasta. Nazwa, która w łatwy sposób będzie nawiązywać do naszego kraju, a tym samym pozostanie przy schemacie znanym z innych lig, pozwoli budować markę silnych rozgrywek.

“Związek Futbolu Amerykańskiego w Polsce z dumą prezentuje Polską Futbol Ligę. Postawiliśmy na klasykę, tradycję i powrót do futbolowych korzeni. Nazwa PFL w naturalny sposób może być umiejscowiona obok najmocniejszych w Europie lig: niemieckiej (GFL), oraz austriackiej (AFL), nie wspominając już o kanadyjskiej (CFL), czy amerykańskiej (NFL). Bardzo istotne jest to, że skrót rozwija się identycznie zarówno w wersji polskiej, jak i angielskiej, co pozytywnie wpłynie na zagraniczną promocję rozgrywek. Logotyp zawiera pełen zestaw niezbędnych elementów łączących futbol z Polską, a jego twórcą jest Kamil Doliwa z Lunatic Agency.” – Dawid Biały, Prezes Związku Futbolu Amerykańskiego w Polsce.