Podsumowanie meczu

Wszyscy wiedzieliśmy, że Panthers wyjdą na boisko głodni jak nigdy wcześniej. Przegrana w finale boli, przegrana w finale różnicą jednego punktu jeszcze bardziej. Osłabieni, brakiem kilku ważnych zawodników, mistrzowie Polski nie zamierzali oddać spotkania bez walki, lecz niestety musieli uznać dominację klubu z Wrocławia. W pierwszej połowie białostoczanie stawiali opór na moment zmniejszając prowadzenie gospodarzy do 8 punktów. Niestety to nie wystarczyło i szala zwycięstwa przechyliła się zdecydowanie w kierunku Panthers.

Białostoczanie zebrali doświadczenie i na pewno przygotują się dobrze na następne spotkania. Jednak ciężar obrony tytułu może okazać się zbyt duży, czas pokaże. Wrocław rozpoczął sezon fenomenalnie, niewykluczone, że znów nie przegrają meczu w rundzie zasadniczej..

„Bardzo cieszymy się z wygranej, każdy z zawodników cięzko przepracował offseason co było widać na boisku. Dominowaliśmy fizyczynie i taktycznie, rotowalismy skladem,pokazalismy tylko małą część naszych zagrywek co też nas bardzo cieszy. Oczywiscie nadal mamy wiele do poprawy, popełnilismy sporo błędów nad którymi bedziemy pracowac żeby w następnym meczu dominowac jeszcze bardziej.”Przemysław Lewszyk, Panthers Wrocław.