Kanadyjska liga CFL wraz z marką New Era organizują wirtualny combine

Nauczyliśmy się żyć w pandemicznych realiach i w pewnym stopniu dostosowaliśmy sport pod panującą sytuację. Jakiś czas temu opisywaliśmy Wam możliwość uczestnictwa w wirtualnej rekrutacji do NFL Academy. Teraz taki combine organizuje kanadyjska liga CFL.

Combine Canadian Football League na sezon 2021 odbędzie się wirtualnie. Testy, drille i rozmowy z zawodnikami zostaną przeprowadzone całkowicie zdalnie i zastąpią tradycyjny skauting młodych adeptów oraz personelu z dziewięciu klubów CFL. Tyczy się to testów globalnych, a także tych w Kanadzie.

Kluby CFL będą miały całkowitą możliwość przeprowadzania wywiadów z graczami przez Internet, przejrzenia highlightów oraz zdalnego pozyskania informacji, historii medycznej i sportowej.

Zdalny system rekrutacji cechuje się m.in. tym, że:

  • Każdy gracz z rekrutacji krajowej i globalnej będzie musiał przedstawić swoją historię medyczną.
  • Kluby CFL będą odpowiedzialne za przeprowadzanie rozmów z graczami z rekrutacji krajowej.
  • Liga CFL zadba o stworzenie i dystrybucję między klubami z ligi nagrań z graczami z rekrutacji globalnej. Kluby zainteresowane danym zawodnikiem będą mogły zgłaszać się do wybranych graczy osobiście.
  • CFL ustali protokoły i wytyczne, aby każdy uczestnik rekrutacji (krajowej i globalnej) przeprowadzał i filmował siebie podczas wykonywania wybranych testów i ćwiczeń w bezpiecznym środowisku. Dystrybucją nagrań zajmą się organizatorzy.

Warto zainteresować się testami w CFL, ponieważ kanadyjska liga z uwagą przygląda się futbolowym talentom z Europy. Zawodnicy oprócz solidnych highlightów i dobrze nagranych ćwiczeń powinni posiadać dobrze prowadzone konto na Instagramie bądź Twitterze. Nie jest to warunek konieczny, ale w dobie internetu i wirtualnych tryoutów, dobrze prowadzone social media dają duży plus.

Daty wirtualnego combine zostaną ogłoszone wkrótce. Warto obserwować oficjalną stronę CFL

Leave a comment