Futbolowa bitwa o play-offs na Śląsku

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”6498″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” img_link_target=”_blank” link=”https://halftime.pl/typerlfa”][vc_column_text]W najbliższą niedzielę w Tychach odbędzie się spotkanie 6. kolejki LFA1 między Falcons a poznańską Armią. Początek meczu zaplanowano na godzinę 15:30.

Reprezentanci Śląska bardzo dobrze weszli w sezon i stali się poważnym kandydatem do walki o najwyższe cele. Ostatni swój mecz grali w 4. kolejce, gdzie ich przeciwnikiem była Wataha Zielona Góra. Falcons sprawili Zielonogórzanom solidną lekcję futbolu, wygrywając aż 41:6. Od tego starcia minęły aż 3 tygodnie. Czy taki okres czasu będzie sprzyjał Sokołom i pozwoli im dobrze wejść w mecz? A może tak długa przerwa nie będzie miała wpływu na dyspozycję Tyskich graczy i pozwoliła im jeszcze bardziej doszlifować kluczowe aspekty gry? Wszystkiego dowiemy się w niedzielę.

“Na pewno taka przerwa przydała się w regeneracji, nie mniej jednak od ostatniego gwizdka w meczu z Watahą zaczęliśmy myśleć o Poznaniu. To że mamy taką przerwę pozwala nam lepiej przygotować się do tego meczu. Wszyscy nasi zawodnicy są zdrowi. Tak jak powiedziałem wcześniej, długa przerwa przydaje się na odpowiednią regenerację. Oglądanie meczów przeciwnika to jedno, lecz nigdy nie wiadomo czego można się spodziewać po drużynie, z która się nigdy nie grało. Poznaniacy na pewno nie będą chcieli odpuścić tego meczu, my również.  Zamierzamy zebrać komplet punktów i zdecydowanie wygrać przed własną publicznością.” – Arkadiusz Kanicki, Tychy Falcons.

Dla graczy Armii Poznań najbliższe tygodnie będą kluczowe w kontekście walki o fazę play-off. Wyjazdowy mecz w Opolu nie ułożył się po myśli Poznaniaków i na ten moment mają bilans 3-2. Patrząc na kalendarz, o zwycięstwo będzie niezwykle trudno. Armia na tapecie ma Falcons, Lakers i Panthers. Wymarzony scenariusz dla Armii byłby wtedy, gdyby wygrali jeszcze dwa spotkania. Najbliżej są jednak Sokoły i to na tym starciu skupiają się reprezentanci Wielkopolski. Wszyscy mamy w pamięci mecz z Kings i fakt, że niewiele zabrakło, by Armia wyszła zwycięsko z tego starcia. Czy uda im się zaskoczyć Falcons i sprawić niespodziankę na Śląsku? Shannon O’Brien musi przygotować swoich zawodników na niezwykle ciężkie starcie.

“Wiedzieliśmy, że w Opolu czeka nas ciężki mecz, natomiast spodziewalismy sie zupelnie innego przebiegu tego spotkania. Niestety nie udalo sie wygrac. Wyciągamy wnioski i myślimy już tylko o meczu z Falcons. Pojawiło się parę urazów i kontuzji. Fizjoterapeuci pracuje nad tym, aby wszyscy byli zdrowi, lecz do Tych niestety nie pojedziemy w najmocniejszym składzie. Co nie zmienia faktu, że nie odpuścimy Sokołom na boisku. To dobra drużyna i w tym sezonie prezentują się bardzo dobrze. Analizujemy ich poprzednie mecze, i pokażemy, że Armia nie jest łatwym przeciwnikiem.” – Irek Woźniak, Armia Poznań.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”5718″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”custom_link” img_link_target=”_blank” link=”https://halftime.pl/typerlfa”][/vc_column][/vc_row]