Czas na rozgrywki ligi rozwojowej

Już w najbliższą sobotę – 10 sierpnia startują rozgrywki LFA9, czyli ligi rozwojowej, w której drużyny rozgrywają swoje spotkania w formule dziewięcioosobowej. Zmagania skierowane są do drużyn, które rozpoczynają swoją przygodę z futbolem amerykańskim i uczą się gry oraz rozwijają swój poziom organizacyjny i marketingowy.

10 sierpnia na stadionie w Bydgoszczy przy ulicy Słowiańskiej odbędzie się pierwsze w tym roku starcie w lidze rozwojowej. Miejscowi Archers (którzy w tym roku łączą siły z niedawno powołanymi Herosami) zmierzą się z ekipą Barbarians Koszalin. Liga rozwojowa w tegorocznym sezonie zrzesza 10 drużyn, które podzielone są na dwie grupy – północną oraz południową. Drużyny dobierane były do odpowiednich grup poprzez położenie geograficzne. Podział prezentuje się następująco:

W zestawieniu znalazły się ekipy, które dobrze znamy z rozgrywek rozwojowych – Grizzlies, Barbarians, Święci, czy aktualni mistrzowie – Kraków Kings B. Nowymi zespołami w lidze są reprezentanci Świdnicy oraz druga drużyna pierwszoligowych Mets. Graczy w Warszawie jest naprawdę dużo, więc powołanie drugiej drużyny Mets nie powinno nikogo dziwić. Dodatkowo – do ligi postanowili dołączyć gracze z Bielawy, którzy w ubiegłym sezonie LFA2 nie poradzili sobie zbyt dobrze. Czyżby sezon w lidze rozwojowej miałby być nowym startem dla tej niezwykle utytułowanej ekipy? Czas pokaże.

W grupie północnej znalazły się dwie drużyny, które do niedawna rozgrywały swoje spotkania w lidze PLFA. Mustangs Płock przez zimę przygotowywali się do startu w nowej lidze. Z kolei Archers postanowili połączyć siły z niedawno powołanymi Herosami i wystąpić w rozgrywkach jako jedna drużyna. Jak sami podkreślają – robią to dla rozwoju i opanowania futbolowej sytuacji w Bydgoszczy.

Sezon zasadniczy LFA9 potrwa od 10 sierpnia do 5 października.
Półfinały zaplanowano na 12-13 października.
Finał rozgrywek odbędzie się 26 października.

Leave a comment