Podsumowanie 8.kolejki PFL9

Sezon zasadniczy w PFL9 prawie za nami. W sobotę mogliśmy śledzić starcie Watahy Zielona Góra z Miners Wałbrzych, w którym Dolnoślązacy wywalczyli awans do play-offów oraz mecz, którym zakończyliśmy rywalizację w grupie wschodniej w Bielawie pomiędzy Owls a Tytanami Lublin.

Weekendową rywalizację rozpoczęliśmy w Zielonej Górze. Stawką meczu był awans do play-offów. Ten rajd rozpoczęli wałbrzyscy Górnicy dzięki przyłożeniu #6 Brajana Podbornego. Przed zejściem do szatni gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania po touchdownie #16 Macieja Piątaka 6:6. Taki wynik sprawił, że walka na boisku na początku drugiej połowy stała się jeszcze bardziej zażarta. Mimo olbrzymiej determinacji obu stron do głosu doszli goście. #5 Wiktor Chorążyczewski dwukrotnie zameldował się w strefie punktowej Watahy, czym zapewnił zwycięstwo i awans do dalszej fazy rozgrywek Wałbrzyszanom. Mecz zakończył się wynikiem 6:20.

Wataha Zielona Góra — Miners Wałbrzych 6:20 (6:0, 0:6, 6:0, 8:0)

I kwarta

0:6 – przyłożenie po akcji podaniowej #6 Brajana Podbornego (nieudane podwyższenie)

II kwarta

6:6 – przyłożenie po akcji biegowej #16 Macieja Piątaka (nieudane podwyższenie)

III kwarta

6:12 – przyłożenie po akcji podaniowej #5 Wiktora Chorążyczewskiego (nieudane podwyższenie)

IV kwarta

6:20 – przyłożenie po akcji podaniowej #5 Wiktora Chorążyczewskiego (udane podwyższenie za 2 punkty #91 Maksymiliana Gorgonia)

Drugie niedzielne spotkanie odbyło się w Bielawie. Do walki na boisku stanęli miejscowi Owls przeciwko Tytanom Lublin. Jako pierwsi na listę punktujących wpisali się gospodarze za sprawą #17 Szymona Falkowskiego. Po zamianie stron do kontrataku przeszli goście. Dwa touchdowny, pierwszy #17 Mateusza Mielniczaka oraz drugi #12 Huberta Tażbirka pozwoliły im przed przerwą wyjść na prowadzenie 6:15. W trzeciej kwarcie Tytani szli za ciosem i kolejnym punktującym był #13 Paweł Burył. Bielawskie Sowy starały się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale zdołały tylko zmniejszyć wymiar porażki dzięki przyłożeniu #9 Fabiana Paluszka. Spotkanie, które było ostatnim w grupie wschodniej, zakończyło się wynikiem 12:23. Dzięki temu poznaliśmy ostateczny układ tabeli. Awans do play-offów wywalczyli z pierwszego miejsca Tytani Lublin zaś z drugiego Rzeszów Rockets.

Bielawa Owls — Tytani Lublin 12:23 (6:0, 0:15, 0:8, 6:0)

I kwarta

6:0 – przyłożenie po akcji podaniowej #8 Grzegorza Wojtczaka do #17 Szymona Falkowskiego (nieudane podwyższenie)

II kwarta

6:7 – przyłożenie po akcji biegowej #17 Mateusza Mielniczaka (udane podwyższenie za 1 punkt #12 Huberta Tażbirka)

6:15 – przyłożenie po akcji biegowej #12 Huberta Tażbirka (udane podwyższenie za 2 punkty #31 Mikołaja Rzepeckiego)

III kwarta

6:23 – przyłożenie po akcji podaniowej #12 Huberta Tażbirka do #13 Pawła Buryły (udane podwyższenie za 2 punkty #12 Huberta Tażbirka)

IV kwarta

12:23 – przyłożenie po akcji podaniowej #8 Grzegorza Wojtczaka do #9 Fabiana Paluszka